Zasada działania instalacji fotowoltaicznych

Instalacja fotowoltaiczna, która jest źródłem energii odnawialnej składa się z paneli fotowoltaicznych, falownika nazywanego także inwerterem, liczników zużycia oraz wytwarzania energii elektrycznej, okablowania oraz akumulatora, w którym gromadzona jest niewykorzystana energia elektryczna.

Jak działają panele fotowoltaiczne i jaki rozmiar powinna mieć instalacja?

Zasada działania painstalacje fotowoltaiczne lublinneli jest bardzo prosta, polega ona na tym, że ogniwa fotowoltaiczne (składające się z płytek krzemowych), z których są one zbudowane przetwarzają energię słoneczną w elektryczną. Minimalna jednostka światła pochłaniana przez płytkę krzemową sprawia, że elektron zmuszony jest do ruchu. Ten ruch to właśnie energia elektryczna. W instalacji niezbędne jest zastosowanie złącza dzięki któremu możliwe jest przekształcenie energii słonecznej w elektryczną. Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały, dlatego konieczne jest również zainstalowanie falownika , który zamieni go na prąd zmienny. Instalacje fotowoltaiczne lublin to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą się uniezależnić od lokalnego dostawcy. Poza tym jest to ekologiczny sposób pozyskiwania energii elektrycznej, ponieważ instalacja fotowoltaiczna nie emituje do atmosfery dwutlenku węgla ani szkodliwych siarczanów. Poza tym korzystanie z instalacji jest całkowicie darmowe oraz długotrwałe, dzięki czemu możemy cieszyć się darmowym prądem przez wiele lat. Oczywiście rozmiar instalacji zależy przede wszystkim od wielkości naszego domu, dlatego projekt instalacji najlepiej jest powierzyć fachowcom, którzy się na tym znają.

Jeśli więc zależy nam na uniezależnieniu się od dostawcy prądu oraz na ochronie środowiska warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną. Niezużytą energię elektryczną możemy magazynować w akumulatorach i zużyć ją wtedy gdy będzie nam ona potrzebna.