Zamiana mieszkania na dom a rzeczoznawca majątkowy

Bardzo chciałam mieszkać w domu, ale wcześniejsza sytuacja mi na to nie pozwalała, musiałam kupić mieszkanie. Tylko wtedy było mnie na to stać. Ale niedawno nadała się niepowtarzalna okazja zamiany mieszkania na dom. Wszystko miało odbyć się bezgotówkowo.

Rzeczoznawca majątkowy wszystko sprawdził

rzeczoznawca majątkowyDom był w stanie surowym, ale to nie stanowiłoby problemu, na czas wykończenia wprowadziłabym się do mojego brata. Wycena domu była dość wysoka, ale ja też nie miałam żadnego niepodrzędnego mieszkania, tylko mieszkałam w apartamencie o dość dużej powierzchni, więc moja wycena mieszkania powinna znacząco nie odbiegać od wyceny tej domu. Jak się okazało moje mieszkanie było więcej warte niż ich dom z ogrodem. Zaproponowałam moje warunki wymiany z tym, że różnice muszą mi wypłacić w gotówce. Będę miała wtedy pieniądze na dokończenie remontu. Nie za bardzo chcieli się zgodzić. Ale po zobaczeniu na własne oczy mojego mieszkania i fakt, że leży w samym centrum miasta ich przekonała. Dla pewności wszystko miał sprawdzić niezależny godny uwagi rzeczoznawca majątkowy z Warszawy. Chyba nie chcieli płacić więcej niż to było konieczne, rozumiem ich, ja też bym tak postąpiła. Biznes to biznes, nikt nie chce tracić. Ich dom znajdował się pod Warszawą, więc będę musiała dojeżdżać do pracy samochodem, zawsze do pracy szłam na piechotę.

Warszawa to duże miasto i czasem miałam już dość tego gwaru, więc wyprowadzka poza miasto może być dobra. Remont trwał jakieś trzy miesiące oraz mogłam się wprowadzać do wymarzonego domu, warto było czekać. Teraz mam spokój i ciszę.