Zalety sadzenia bylin w rabatach kwiatowych

Byliny to rośliny, które nie mają szczególnych wymagań. Często są to rośliny ozdobne, które idealnie sprawdzają się jako dekoracja ogrodu. Dużą zaletą bylin jest to, że będą one zdobić ogród nawet przez wiele lat. Są też dość odporne na przemarzanie zimą.

Przygotowanie podłoża w ogrodzie pod sadzenie bylin

byliny - zakup hurtowyOferta bylin jest duża, więc każdy kto planuje swój ogród, może mieć problem z wyborem odpowiednich roślin. Na pewno w ogrodzie przyda się rabata kwiatowa stworzona właśnie z bylin. Najlepiej stworzyć rabatę kwiatową w jednej tonacji kolorów. Kwiaty bylin są różnokolorowe, więc jest w czym wybierać. Decydując się na stworzenie rabaty kwiatowej, trzeba pamiętać o tym, by wszystkie rośliny były dobrze widoczne. Zdarza się, że rabaty widoczne są tylko z jednej strony. W tej sytuacji należy posadzić najwyższe rośliny jak najdalej w rabacie kwiatowej, a niższe rośliny posadzić z przodu, by były zauważalne. Najlepiej postawić na byliny – zakup hurtowy, bo dzięki temu można zapłacić mniej za naprawdę dużo różnych roślin. Jeśli rabata kwiatowa służy do obchodzenia wokół niej, to najwyższe rośliny muszą znaleźć się w środku takiej rabaty (tylko wtedy będzie ona wyglądać ładnie). Wybierając byliny, trzeba dobierać je odpowiednio do warunków siedliskowych, w których będą się znajdować. Warto wspomnieć, że większość bylin lubi miejsca nasłonecznione, a do tego wilgotne. Są też takie byliny, które idealnie rosną w cieniu drzew i krzewów. Można też znaleźć byliny, które będą rosły dobrze na terenie piaszczystym.

Ogromną zaletą bylin jest to, że można je sadzić praktycznie przez cały sezon. Jeśli decydujemy się na przesadzenie bylin z jednego miejsca w inne, to najlepiej zabrać się za to wiosną lub jesienią. Podłoże dla bylin powinno być przekopane, odchwaszczone, nawożone i zagrabione. Czeka się 3 tygodnie, by gleba osiadła i potem można już sadzić byliny.