Wybieramy kabinę do łazienki w mieszkaniu

Od kilku miesięcy nasze mieszkanie przeżywa totalną przemianę. Na razie wszystkie pomieszczenia pogrążone są w chaosie remontu, jednak docelowo za miesiąc wszystko ma zostać ukończone. Najwięcej pracy czeka nas jeszcze z łazienką, którą przeorganizowaliśmy całkowicie. Zlikwidowaliśmy wannę, a na jej miejscu ma staną kabina prysznicowa.

Kabina prysznicowa zamiast wanny

kabiny prysznicowe do mieszkaniaZabierając się parę miesięcy temu za remont mieszkania, nie spodziewaliśmy się tego, że zajmie on aż tyle czas. Wyszło bowiem przy okazji kilka spraw, których nie byliśmy w stanie przewidzieć. Największym wyzwaniem okazała się łazienka. Po długich ustaleniach doszliśmy bowiem z mężem do wniosku, że znajdująca się w niej wanna zajmuje nieco zbyt za dużo miejsca. Wyliczyliśmy, że wstawiają na jej miejsce prysznic zyskamy kilka metrów kwadratowych cennej przestrzeni. Od kilku tygodni skrzętnie przeglądam więc kabiny prysznicowe do mieszkania zarówno osobiście w sklepach budowlanych, jak i w Internecie. Prysznic będzie stał w rogu łazienki, jednak zależało mi na tym, aby miał postać dwóch prostopadle do siebie położonych szklanych drzwiczek. Czyli żadnych półokrągłych kształtów- brodzik ma mieć kształt prostokąta, najlepiej kwadratu. Kabina nie może mieć przy tym zbyt dużych rozmiarów, gdyż łazienka, jak to łazienka w mieszkaniu, nie ma zbyt dużego metrażu. Z racji tak wygórowanych wymagań poszukiwania idealnej kabiny prysznicowej trwają dłużej, niż można by się spodziewać. Mam jednak kilku faworytów, z których pewnie się na jednego zdecyduje.

Remont całego mieszkania często może okazać się sporym przedsięwzięciem na kilka miesięcy. W naszym przypadku najwięcej czasu pochłania łazienka, która przechodzi totalną metamorfozę. Zamiast wanny stanie w niej kabina prysznicowa o podstawie kwadratu.