Windy gastronomiczne w szpitalach i nie tylko

Jedynym słusznym rozwiązaniem w budynku wyższym niż cztery piętra są windy osobowe. Mechanizmy są różne, jednak muszą być budowane w taki sposób, żeby firmy zajmujące się serwisem wind wiedziały jak działa każda winda bez przymusu sprawdzania tego w dokumentach czy instrukcjach.

Windy gastronomiczne przez lata się zmieniały

windy gastronomicznePo prostu pewne mechanizmy muszą być tożsame w każdej windzie niezależnie czy są to windy kuchenne czy windy osobowe, Co prawda trwałe windy gastronomiczne trochę się różnią, ale z biegiem lat coraz mniej i wszystko jest do siebie zbliżone. Takie windy kuchenne, a raczej windy typ kuchenne są używane także w szpitalach do przewozu bielizny do pralni, a także w bibliotekach piętrowych. Wszystko, żeby ułatwić ludziom życie codzienne. Jak wiadomo parę lat temu w całym mieście byłą ogromna wichura. Wiatr pozrywał wtedy dachy, burze były na tyle ogromne, że uderzyły w główną elektrownię. W całym mieście przez dwa dni nie było prądu. Nie działały kasy fiskalne ani lodówki, sklepy były pozamykane, wszystko się rozmroziło. Nie działała sygnalizacja świetlna i rozpoczęła się panika. Nikt nie wiedział co ma robić gdyż nie można się było ze sobą skontaktować, nikt ni e miał też żadnych informacji bo nie działała ani telewizja ani radio. Była to na skale kraju jedna z poważniejszych tragedii.

Wtedy właśnie stanęły tez windy osobowe, w których byli ludzie. Policja, straż pożarna a nawet straż miejska miała wtedy ręce pełne roboty. Nikt nie wiedział jak długo potrwa awaria, ludzie nie mogli korzystać nawet z toalet. to był koszmar.