Wakacje w okolicach Pomiechówka

 

Pomiechówek, to miejsce atrakcyjne turystycznie na mapie Polski. Znajduje się w pobliżu trzech dużych rzek: Wkry, Narwi oraz Wisły. To położenie sprawiło, iż jest to miejsce bardzo atrakcyjne zarówno dla miłośników przyrody, jak i fanów spływów kajakowych. Rozbudowana baza agroturystyczna oraz hotelowa sprawia, że Pomiechówek jest odwiedzany co roku przez rzeszę turystów.

Aktywny urlop na łonie przyrody w Pomiechówku

kajaki polecane w PomiechówkuPodstawową atrakcją Pomiechówka są spływy kajakowe. Bardzo atrakcyjne położenie wśród rzek stanowi o przewadze tego miejsca nad innymi w województwie mazowieckim. Przede wszystkim kajaki polecane w Pomiechówku są dostępne na rzece Wkrze. Jej łagodne meandry i spokojny nurt sprzyjają spływom kajakowym nawet niezaawansowanych osób. Znajduje się tutaj wiele wypożyczalni kajaków w których bez problemu spędzimy czas wiosłując w nurcie Wkry. Jeżeli chcemy odwiedzić Pomiechówek mamy do wyboru nocleg w gospodarstwie agroturystycznym lub hotelu. Znajduje się tu wiele gospodarstw prowadzonych przez mieszkańców, w których w tani sposób spędzimy czas. Okolic Pomiechówka jest otoczona dużą ilością lasów, a powietrze jest czyste i nie skażone miejskimi zanieczyszczeniami. Atrakcyjność miejsca zwiększa też bliskość Warszawy, która jest oddalona o 50 minut jazdy. Znajduje się tutaj dworzec PKP.

Niedaleko Pomiechówka mieści się też Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. Blisko leży też nowy Dwór Mazowiecki wraz z twierdzą Modlin. To miejsce z niesamowitą historią, w której miało miejsce wiele wydarzeń na przestrzeni dziejów. Jest ona tez uwieczniona na kadrach wielu filmów fabularnych oraz dokumentalnych. Okolice Pomiechówka zadowolą zatem fanów historii Polski oraz niezwykłej przyrody oddalonej od wielkomiejskiego zgiełku.