W lesie czy parku można zagrać w gry planszowe

Mieszkam bardzo blisko niewielkiego lasku, po którym uwielbiam sobie spacerować. Będąc ostatnio na takiej krótkiej przechadzce zauważyłam coś, co wprawiło mnie w niemałe zdumienie. W miejscu, gdzie jeszcze niedawno stały po prostu drzewa, powstał nieduży skwerek z siłownią i innymi atrakcjami. Okazało się, że takich miejsc powstaje w naszym mieście o wiele więcej.

Stoły z planszami do gier w parku

nowoczesne betonowe stoły do gierDo niedawna miejskie lasy i parki służyły głównie do spacerów i ewentualnych wypoczynków na ławkach, umieszczonych przy alejkach. W lesie, przy którym mieszkam, ławek takich raczej nigdy nie było. Aż do czasu. Ostatnio bowiem wprowadzono tam wiele pozytywnych zmian. Przy często uczęszczanym szlaku, na przykład, wybudowano siłownie na świeżym powietrzu. Obok niej stanęły ławki ze stołami oraz to, co najbardziej mnie zaskoczyło- nowoczesne betonowe stoły do gier planszowych, takich jak na przykład warcaby czy szachy. Wystarczy zabrać ze sobą pionki, by móc w pięknych okolicznościach przyrody urozmaicić sobie czas wolny gra ze znajomymi czy rodziną. Takie miejsca, gdzie można pograć są idealnym sposobem na integracje. Same stoły są bardzo proste, a przy tym wyglądają niezwykle atrakcyjnie wizualnie. Przy każdym z nich znajdują się betonowe siedziska z oparciem, łącznie cztery. Oprócz stołu z szachownicą zauważyłam też jeden z planszą do popularne chińczyka o raz dwie, bliżej mi nieznane gry. Łącznie cztery stoły, przy którym za każdym razem, jak tamtędy przechodziłam, ktoś siedział i grał.

Parki i miejskie lasy nie są już tylko i wyłącznie miejsce, do którego idzie się na spacer. Obecnie stawia się w nich mnóstwo atrakcji, które umilają czas relaksu. Są to siłownie na świeżym powietrzu oraz coraz bardziej popularne stoły z planszami do popularnych gier.