Tkaniny wykonywane z polimeru polichlorku winylu

Ubrania powstają z różnych materiałów. Krawcowe mają dzisiaj do dyspozycji całe mnóstwo rodzajów tkanin, z których mogą korzystać. Wśród tych tkanin na pewno warto wyróżnić PCV. PCV nazywane jest również w skrócie PVC i jest to nic innego jak polimer syntetyczny.

Wytrzymałe i odporne na działanie rozpuszczalników tkaniny z PCV

kolorowe tkaniny pcvJest to tkanina, którą uzyskuje się w procesie polimeryzacji. Związkiem wyjściowym jest tutaj chlorek winylu. To on poddawany jest procesowi polimeryzacji, dzięki czemu może powstać materiał PCV. PCV znane jest już od dawna i stosowane jako surowiec do produkcji różnych tworzyw sztucznych – nie tylko do tkanin. To z PCV wykonywane są profile okienne, różnego rodzaju elementy plastikowe i nie tylko. Takie tkaniny znaleźć można również w tapicerstwie. Zazwyczaj tkaniny PCV nazywane są eko skórami. Można kupić kolorowe tkaniny pcv, z których później można uszyć konkretne stroje. Najważniejszą cechą takich tkanin jest ich duża wytrzymałość. Tego typu tkaniny są odporne na działanie przeróżnych czynników atmosferycznych, nie niszczą się tak szybko. Zazwyczaj eko skóry wykonywane z PCV są chwalone przez klientów. Polichlorek winylu może imitować wiele innych materiałów, które wyglądają bardzo naturalnie. Niektóre tkaniny są po prostu powlekane PCV, by znacznie zwiększyć ich wytrzymałość. Dużą zaletą jest to, że wcale nie są to drogie tkaniny, a mogą z nich powstać naprawdę dobre ubrania. Tkaniny z PCV mają to do siebie, że są odporne na działanie różnych rozpuszczalników.

Można je spokojnie prać z innymi ubraniami i w wielu środkach chemicznych. Tkaniny nadają się nie tylko do prania w pralce, ale również prania ręcznego. Zazwyczaj firmy krawieckie zamawiają takie tkaniny hurtowo, by zapłacić jeszcze mniej. Możliwy jest zakup tkanin kolorowych, ze wzorami i wiele innych.