Specjalizacja na fizyce – optyka

W Bydgoszczy, na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, istnieje kierunek studiów, który kilka lat temu był dofinansowany. Była to fizyka. Korzystając z tego rozwiązania oraz kierując się pasją, złożyłam papiery na katedrę fizyki. Studia te okazały się być bardzo ciężkie, ale dzięki nim, dziś wykonuję bardzo dobry zawód.

Okulista dziecięcy w mojej firmie

okulista dziecięcyZałożyłam swój własny salon optyczny, który bardzo dobrze prosperuje. Położony jest on ścisle w centrum miasta, dzięki czemu, klienci bardzo często tutaj zaglądają. Dodatkowo, na przeciwko znajduje się poradnia okulistyczna. Tam, pracuje znany optyk, z którym współpracuję. Ja, jako szefowa mojego zakładu, muszę dbać o salon optyczny i bardzo dobrze nim zarządzać. Kilka tygodni temu postanowiłam, że rozwinę trochę moją firmę. Zatrudniony został okulista dziecięcy z miasta Bydgoszczy. Za niewielką opłatą, rodzice swoich pociech nie muszą czekać w długich kolejkach. Typowa poradnia okulistyczna ma pewne zasady, do których pacjent musi się dostosować. Niestety, są to głównie zbyt długie terminy oczekiwania na wizytę. Mimo wszystkich wyżej wspomnianych atutów, aby dobrze salon optyczny prosperował, to muszę bardzo dużo pracować. Czasami nawet do późnych godzin nocnych tworząc odpowiednie soczewki kontaktowe dla moich klientów. Jak widać, optyka będąca działem fizyki, przydała mi się w życiu.

Moja wiedza na ten temat jest szeroka. W przyszłości, chciałabym pójść na studia doktoranckie z zakresu optyki kwantowej, ale najpierw muszę zająć się pracą, aby móc zarobić na tego typu inwestycję. Wszystko przede mną.