Specjalistyczne porady prawne

O ile prawo pracy, prawo rodzinne, czy też prawo karne nie jest dziedziną problematyczną (na rynku jest wiele kancelarii, których pracownicy specjalizują się w tego typu sprawach), znalezienie specjalistów w mniej popularnych dziedzinach prawa nie jest zbyt proste. Tak było i w moim wypadku. Ponieważ jestem artystą, bardzo ważne są dla mnie prawa autorskie. Niestety, mało prawników zajmuje się właśnie tą dziedziną.

Porady prawne odpowiadające każdym zagadnieniom prawnym

porady prawne dostępne w Pruszczu GdańskimW pewnym momencie zostałem oskarżony o dokonanie plagiatu. Sprawa została skierowana do sądu. Rzeczywiście, gdy zapoznałem się z materiałem dowodowym, musiałem przyznać, że moja praca była niemal identyczna z pracą młodego artysty z niewielkiej miejscowości na południu kraju. Jednak nigdy wcześniej nie spotkałem się z ta pracą, podobieństwo było więc przypadkowe. Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji, jak sprawa może zostać rozstrzygnięta. Odpowiedzi udzieliły mi dopiero porady prawne dostępne w Pruszczu Gdańskim. Znalazłem tam specjalistę w dziedzinie praw autorskich, który natychmiast zdecydował się zająć moim problemem. Porada bardzo mi pomogła. Okazało się, że trzeba najpierw udowodnić, że miałem chociaż cień szansy na zetknięcie się z tą pracą. W moim przypadku nie było to możliwe, gdyż artysta publikował swoje prace na zamkniętym profilu jednego z forów, do którego nie miałem dostępu. Dzięki pomocy prawnika wiedziałem już, jaką mam przyjąć linię obrony.

Znalezienie specjalisty w dziedzinie praw autorskich nie jest zbyt proste. Na szczęście udało mi się tego dokonać. Adwokat z niewielkiej kancelarii udzielił mi odpowiedniej porady prawnej, dzięki czemu wiedziałem już, że jestem w stanie poradzić sobie z problemem. Porada nie tylko mnie uspokoiła, ale również wskazała odpowiednią linię obrony.