Skuteczna walka z alkoholizmem

Alkoholizm to bardzo poważna choroba. Można ją jednak leczyć – tak jak wiele innych chorób. W tym przypadku walka jest bardzo trudna, ale warta podjęcia. Walczymy bowiem o swoje życie. Alkohol pity w nadmiernych ilościach sprawia, że człowiek przestaje być sobą. Często jest tak, że przez alkoholizm chora osoba zaniedbuje zainteresowania, pracę, rodzinę, swoje pasje. Myśli tylko o tym, by się napić.

Pobyt na terapii leczenia alkoholizmu

odwyk alkoholowy warszawaOsoby, które są uzależnione mogą zdecydować się na pobyt w ośrodku, który zajmuje się terapią leczenia uzależnień. Odwyk alkoholowy Warszawa jest bardzo pomocny w wychodzeniu z nałogu. Przede wszystkim przez jakiś czas chora osoba jest odcięta od normalnego życia, ale także od pokus, które przecież na każdym kroku się pojawiają. Co więcej – w ośrodku odwykowym pracują doświadczeni terapeuci, którzy pomagają na nowo odnaleźć się w życiu, zerwać z nałogiem, skierować swoje myśli na pozytywne aspekty. Bardzo ważne jest to, aby osoba przebywająca w ośrodku leczenia uzależnień uświadomiła sobie, że jest chora. Musi sama czuć, że chce walczyć. Oczywiście zarówno terapeuci, jak i bliskie osoby mogą pomóc w wzbudzeniu motywacji do walki. Jednak wiele zależy od alkoholika, jego woli walki i jego motywacji. Koniecznie trzeba się zaangażować w leczenie i aktywnie uczestniczyć w terapii. Bardzo ważne jest to, aby alkoholik po wyjściu z odwyku nie sięgał ponownie po używki.

Trzeba nauczyć się odmawiać w sytuacji, gdy pojawia się alkohol – na imprezach, na spotkaniach towarzyskich. Bardzo ważne jest to, aby osoba uzależniona znalazła w sobie siłę i chęć, by walczyć o swoje życie. Oczywiście trzeba pamiętać, że nawet niewielka ilość alkoholu może spowodować nawrót choroby. Nie należy zatem po ten alkohol sięgać.