Ozdobne plafony w salonie

 

W końcu po kilku latach udało mi się (oraz mojemu mężowi) zamieszkać we własnym domu. Przy aranżacji wnętrz pomagał nam projektant, który miał naprawdę ciekawe pomysły i rozwiązania, o których byśmy sami nie pomyśleli. Przykładowo, pewnego razu projektant wnętrz naszego domu zaproponował nam żeby w salonie zawisł ozdobny plafon to szczerze mówiąc nie miałam pojęcia o czym dokładnie on mówi.

Plafony bardzo pasują do naszego salonu

plafony sheldaNa szczęście z kontekstu zrobiłam, że chodzi o lampę ale nie wiedziałam jaki konkretnie taka lampa wygląda. Wtedy projektant pokazał nam przykładowe zdjęcia bardzo spodobało mi się to, co nam proponował. Plafony to po prostu lampa sufitowa. Do salonu wybraliśmy wspólnie z projektantem plafony Shelda, które wyglądały niesamowicie elegancko ale i muszę przyznać, że po prostu drogo. Mimo, że koszt jednej lampy nie przekroczył pięciuset złotych to wyglądały one jak lampy za bardzo duże pieniądze. Wszystkie lampy z kolekcji Shelda nam się podobały ale zdecydowaliśmy się na model, który był też trochę nowoczesny, mimo tego eleganckiego klimatu. Nasz plafon na zewnątrz i w środku posiada błyszczące zawiesia wykonane ze skręconych aluminiowych rurek, co wygląda naprawdę super. Pomiędzy nimi znajdują się również błyszczące kule akrylowe. Choć plafony te są dość duże mogliśmy sobie pozwolić na ich kupno w trzech sztukach, bo nasz salon jest naprawdę duży.

Z tego co mówił nam nasz projektant najczęściej plafony używa się w małych i niskich salonów, ponieważ w takich pomieszczeniach duże wiszące lampy czy też żyrandole potrafią przytłoczyć wnętrze. A plafony jako, że bardziej przylegają do sufitu to bardzo pasują do takich pokój. Natomiast mimo, że nasz salon jest bardzo duży i wysoki to i tak plafony wyglądają w nim po prostu niesamowicie, więc jest moim zdaniem niesamowicie uniwersalne oświetlenie.