Oświetlenie jest bardzo potrzebne w ogrodzie

Pięknie zaprojektowany ogród, zadbany i przemyślany, jak chodzi o funkcjonalność, staje się prawdziwą ostoją spokoju i relaksu. Bardzo dużo osób zakłada teraz ogrody, z racji tego, że przeprowadzają się z centrów miast na peryferia. Domy jednorodzinne wyrastają na przedmieściach jak grzyby po deszczu, a co za tym idzie, projektanci ogrodów i ogrodnicy mają pełne ręce roboty.

Oświetlamy nasze ogrody

oświetlenie ogrodoweTak, jak wnętrza domów różnią się między sobą, tak nie ma jednego przepisu na projekt ogrodu- każdy z nich jest inny. Wyróżnić można kilka bazowych stylów, na przykład ogród angielski,francuski czy japoński, jednak tak naprawdę to dzisiejsze ogrody są jedną wielką mieszanką. Każdy urządza ogród według indywidualnych preferencji. Warto jednak zadbać o kilka kluczowych elementów, które znacznie ułatwią nam pielęgnację ogrodu, a także umilą wypoczynek. Ważną rzeczą jest więc zadbanie o odpowiednie nawodnienie trawnika i roślin. Warto też postawić w ogrodzie coś w rodzaju altanki, żeby w razie deszczu nie trzeba było uciekać w panice do domu, tylko przykładowo na spokojnie zjeść sobie grilla. Z racji tego, że latem bardzo często będziemy siedzieli w ogrodzie do późnych godzin nocnych, przyda się oświetlenie ogrodowe, które przy okazji nadaje niepowtarzalny klimat. Jak chodzi o lampy ogrodowe to mamy tutaj ogromne pole do popisu. Na pewno powinny się wśród nich znaleźć lampy solarne, ale także nieco mocniejsze oświetlenie w pobliżu grilla i altany.

Wraz z rosnącą z roku na rok ilością budowanych domów jednorodzinnych, wzrasta tez ilość zakładanych ogrodów. Warto przy tym zadbać o kilka drobnych spraw, które robią ogromną różnicę w korzystaniu z ogrodu. Jedną z nich jest na pewno odpowiedni dobór i umiejętne rozmieszczenie oświetlenia.

Opublikowany w Dom