Nowe funkcje w klasycznych aparatach telefonicznych

Chociaż popularność telefonii stacjonarnej słabnie, przewodowe aparaty telefonicznie nadal cieszą się powodzeniem. Dzieje się tak za sprawą możliwości korzystania z tanich połączeń krajowych i zagranicznych za pośrednictwem Internetu. Technologia ta coraz częściej wykorzystywana w domu, od lat obecna w biznesie.

Zaawansowane wykorzystywanie telefonów przewodowych

telefony przewodoweZazwyczaj telefony przewodowe są w firmach wykorzystywane jako centrale znajdujące się w recepcji, które służą do rozprowadzania połączeń po całym biurze. Dzięki możliwości podłączenia do nich wirtualnego faxu, zwiększa się ich funkcyjność. Standardowe aparaty telefoniczne posiadają słuchawkę, przewód telefoniczny do łączenia się z siecią oraz  klawiaturę numeryczną. Niektóre z droższych modeli składają się również z czytelnego wyświetlacza LCD. Jest to przydatne zwłaszcza kiedy urządzenie ma kilka dodatkowych funkcji tj. książka telefoniczna, ostatnio wybierane numery oraz identyfikację rozmówcy. Zaawansowane technologicznie telefony przewodowe mają możliwość wybierania numeru przy odłożonej słuchawce oraz funkcję rozmowy konferencyjnej. Jeśli nie chcemy, aby rozmówca słyszał jakie informacje przekazujemy osobie siedzącej obok warto skorzystać z wyciszenia mikrofonu lub tymczasowego zawieszenia połączenia. W parze z zaawansowanymi opcjami zazwyczaj idzie cena, nad którą warto się zastanowić mając na uwadze wygodę w użytkowaniu aparatu.

Rynek telekomunikacyjny obfituje w telefony przewodowe. Co prawda nie można ich zabrać ze sobą do innego pomieszczenia, ale istnieje możliwość podpięcia kilku słuchawek bezprzewodowych do centralnego aparatu telefonicznego. Komfortu użytkowania dodaje fakt, że nie musimy się martwić rozładowaniem baterii w czasie prowadzenia ważnej rozmowy.