Najbardziej higieniczny system wymiany soczewek

Okazuje się, że najbardziej higienicznym rozwiązaniem w zakresie soczewek kontaktowych jest wybór szkieł jednodniowych. Wynika to z faktu, że nie są one zakładane na oko więcej niż jeden raz. Przeciwnie – po zdjęciu takich soczewek pod koniec dnia należy je wyrzucić.

Doskonały komfort w czasie noszenia soczewek jednodniowych

jednodniowe soczewki kontaktoweJeśli ktoś nie nosił nigdy wcześniej soczewek kontaktowych i nie jest jeszcze do końca przekonany, czy chce nosić okulary czy właśnie szkła kontaktowe, powinien przez jakiś czas spróbować używania soczewek jednodniowych. Są to soczewki, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Poza tym jest wiele osób, które mają bardzo wrażliwe spojówki i noszenie przez miesiąc tych samych soczewek sprawia im problemy. Tu nie trzeba stosować żadnych pojemniczków i płynów. Soczewki jednodniowe są już zapakowane w płynie do szkieł kontaktowych. Wystarczy je tylko wyjąć i założyć. Oczywiście przed założeniem i zdjęciem soczewek jednodniowych należy dokładnie umyć ręce. Takie jednodniowe soczewki kontaktowe można później wymienić na soczewki dwutygodniowe, miesięczne i inne. Osoby, które chcą się przyzwyczaić do noszenia soczewek, bardzo często korzystają na początku właśnie z soczewek jednodniowych. Starzenie materiału nie dotyczy soczewek jednodniowych. Dzięki temu noszone są przez cały dzień soczewki najwyższej jakości, świeże, bez żadnych osadów powierzchniowych. Soczewki jednodniowe zapewniają doskonały komfort.

I wcale nie zależy to od tego, jak długo nosimy je w ciągu dnia. Można je zakładać na parę godzin, ale równie dobrze mogą być stosowane od rana do późnego wieczora. Soczewki jednodniowe nie męczą oczu tak bardzo jak pozostałe typy soczewek. Poza tym takie soczewki są też tańsze od szkieł kontaktowych stosowanych przez dłuższy okres czasu – np. przez miesiąc czy pół roku.