Montowanie okien nowoczesnymi metodami

Inwestorzy zdają sobie sprawę, że sposób montażu okien jest bardzo ważny podczas budowy, ponieważ dzięki temu życie w budynku jest wygodniejsze, a rachunki dużo niższe. Wykonuje się tak zwany ciepły montaż, który ma sprawić, że ciepło nie będzie się wydostawało na zewnątrz. Potrzebna jest do tego pianka PUR, a także dwa rodzaje folii – paroszczelna oraz izolacyjna. Dzięki temu unika się problemów z utratą ciepła w przyszłości.

Montaż okien na ciepło

ciepły montaż okienPianka PUR jest bardzo ważnym elementem montażu okien. Wykonując ciepły montaż okien wykorzystuje się ją do ustabilizowania ich w otworze okiennym, a także uszczelnieniu. Dzięki niej w szczelinach nie robią się otwory, przez które może wydostawać się ciepłe powietrze, a przedostawać do zewnątrz zimne. Podczas ciepłego montażu okien korzysta się także z folii izolacyjnej, którą okleja się szkło od wewnętrznej strony. Dzięki niej przez szybę nie wydostaje się ciepło. Folia paroszczelna jest także kluczowa podczas prac. Jej zastosowanie ma sprawić, że para wodna nie będzie przedostawać się najmniejszymi szczelinami. Będzie ona skupiana na tej folii, przez co problem z utratą ciepła zostanie całkowicie wyeliminowany. Tak naprawdę jest to jedyna metoda montażu, która jest stosowana obecnie. Inwestorzy decydują się na nią, ponieważ nie mają z tego tytułu żadnych problemów w przyszłości.

Nie musisz kupować domu od inwestora, aby montować okna w taki sposób. Dużo zakładów, w których są one produkowane oferuje taką usługę, wraz z zakupem okna. Dodatki do montażu kosztują jakieś dwieście złotych, ale masz pewność, że wszystko zrobione jest bardzo dobrze. Do tego zyskujesz gwarancję, która ważna jest przez pięć lat. Obejmuje ona wszystko, włącznie z za dużą utratą ciepła. Zauważysz różnicę w rachunkach po wykonaniu montażu.