Kurtka robocza do pracy w niskich temperaturach

Praca w zimie była bardzo trudna i wymagająca, szczególnie w pomieszczeniach hali produkcyjnej, które nie mogły być ogrzewane, gdyż mogłoby to doprowadzić do szkodliwych reakcji substancji będących w użyciu. Dlatego też musieliśmy się posiłkować gorącymi napojami, przenośnymi grzejnikami na stanowisku pracy, i odpowiednio ciepłym ubraniem roboczym.

Wzmacniane robocze ubranie zimowe

kurtki robocze zimoweZimowe ubranie robocze, oprócz oczywistej funkcji ochrony przed zimnem podczas pracy, musiało spełniać także wszystkie wymagania, stawiane odzieży roboczej do pracy w zakładzie przemysłowym. Stosowane przez nas kurtki robocze zimowe były przede wszystkim grube, aczkolwiek nie przeszkadzały w pracy i nie krępowały ruchu, mimo to dobrze chroniąc przed zimnem na stanowisku pracy. Zewnętrzna warstwa kurtki, natomiast, wykonana była z tworzywa podobnego do tego, używanego w odzieży roboczej o standardowej grubości. W zależności od przeznaczenia, wierzchnia warstwa owych kurtek miała różne właściwości, chroniąc zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi jak i wpływem substancji szkodliwych na zakładzie, aczkolwiek każdy rodzaj był odporny i wytrzymały, zużywając się bardzo powoli, nawet w najcięższych warunkach. Oprócz oczywistych walorów ochronnych, kurtki robocze były po prostu wygodne, mimo iż były one cięższe i nieco bardziej sztywne od zwykłego ubrania zimowego.

Wielu pracowników potrzebowało na swoich stanowiskach jak największej swobody ruchu, a jednocześnie ochrony przed szkodliwymi substancjami, a zimowa odzież ochronna spełniała obydwa te kryteria. Mimo iż wymiana kurtek co sezon była standardową praktyką, wielu pracowników nie wymieniało ubrań roboczych przez długi czas, głownie ze względu na bardzo niewielkie zużycie, nawet przy intensywnej pracy.