Jakie podkłady są najlepsze?

Obecnie na naszym rynku mamy mnóstwo podkładów. Każdy z nich ma nieco inny skład, konsystencję i przede wszystkim działanie. By wybrać odpowiedni podkład, musimy jednak najpierw poznać swoją cerę. Inny podkład bowiem będzie pasował do cery tłustej, a inny do trądzikowej.

Powiązanie rodzaju cery z podkładem

podkład kryjącyBardzo ważne jest to, by używać podkładu dopasowanego do rodzaju naszej cery. Dlaczego? Ponieważ wówczas będzie on prezentował się na naszej cerze dobrze. Przykładowo podkłady do cery suchej są z dodatkami substancji nawilżających. Gdyby taki podkład zastosowała na twarz kobieta o cerze tłustej, jeszcze bardziej by świeciły się jej policzki. Dlatego by dobrać odpowiedni podkład, najpierw musimy zapoznać się z potrzebami naszej cery. Obecnie jednak najwięcej Polek stosuje podkład kryjący. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj chcemy sporo rzeczy zatuszować i zakryć. Podkłady kryjące mogą stosować posiadaczki cery suchej, tłustej, mieszanej itp. Każdy podkład ma oczywiście inne krycie. Jedne są mniej kryjące, inne zdecydowanie bardziej. To my same tak naprawdę musimy stwierdzić, jakie krycie jest nam potrzebne. Podkład kryjący jest w stanie zatuszować wszelkie niedoskonałości naszej cery jak zaczerwienienia, trądzik, blizny. Dzięki takiemu makijażowi możemy poczuć się lepiej i przede wszystkim pewniej. Dlatego tak chętnie wybieramy właśnie ten podkład. Znajdziemy go oczywiście w wielu drogeriach stacjonarnych, gdzie możemy sprawdzić sobie jak zachowuje się na naszej skórze. Również drogerie internetowe są podkładami kryjącymi wypełnione.

Każda z nas chce czuć się piękna. Jednak czasem niedoskonałości naszej cery sprawiają, że czujemy się zupełnie odwrotnie. Mało pewne siebie i nieco wycofane. Jednak z pomocą w takiej sytuacji przychodzą nam podkłady kryjące, które są w stanie zatuszować wszystkie niedoskonałości.