Gdzie kupić petardy

W okresie sylwestrowym nie ma wątpliwości gdzie nabyć środki pirotechniczne, a na co dzień? Petardy są nieodłącznym elementem nocy sylwestrowej, jednak coraz częściej spotykamy się z nimi również przy okazji ważnych dla nas uroczystości, dlatego warto wiedzieć, gdzie je kupić

Petardy tylko w noc Sylwestrową?

petardy w sklepiePetardy kojarzymy zazwyczaj z sylwestrem, to szczególna noc, ostatnia, a zarazem pierwsza w roku. Utarło się, że musi być obchodzona hucznie. Wybuchy, błyski na niebie niezaprzeczalnie dodają jej swoistego uroku. Jednak gdzie kierować swoje kroki chcąc nabyć wyroby pirotechniczne? W okresie sylwestrowym nie ma z tym problemu. Można je kupić przy okazji zakupów spożywczych niemal w każdym markecie na osobnych półkach, należy tu wspomnieć, ze z półek asortyment podaje wyłącznie pracownik owego marketu. Sprzedawcy ustawiają się również ze swoim asortymentem w każdym miejscu często uczęszczanym przez konsumentów. Idąc na zakupy myślę, że nikt nie powinien mieć wątpliwości jaki towar towarzyszy nocy sylwestrowej. Na co dzień petardy można zakupić w specjalnie do tego celu przygotowanych sklepach, które muszą spełnić szereg wymogów, aby sprzedawać ten specyficzny produkt. Istnieje wszak szereg kar, które mogą zostać nałożone na przedsiębiorców nieprzestrzegających owych rozporządzeń. I trudno się dziwić, gdyż jedno niedopatrzenie może doprowadzić do wielkich strat, zarówno w ludziach, jak i mieniu. Petardy w sklepie mogą zostać sprzedane wyłącznie pełnoletniej osobie.

Jest to ograniczenie dla nieletnich, ponieważ nieodpowiedzialne obchodzenie się ze środkami wybuchowymi jest szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia. Myślę jednak, że największą frajdę z odpalania petard mają dzieci, mogą to robić pod ścisłą kontrolą osób dorosłych.Petardy dodają uroku i wyjątkowości. Należy jednak pamiętać, aby podczas ich używania w sposób szczególny wykazać się rozwagą i przewidywać ewentualne skutki nieodpowiedzialności.