Gąbki florystyczne a fotografia kwiatów

Od dawna interesowała mnie fotografia przyrody. Szczególnie często robiłam zdjęcia kwiatów. Jednak zawsze w domowych warunkach był z nimi problem. Trzeba było je wysoko ustawiać, żeby nie było widać tła, a ponadto w wazonie bukiet ładnie się trzyma, ale pojedynczy kwiat już nie bardzo. Wazon też jest ciężki i nie wszędzie mogłam je postawić.

Gąbki florystyczne to wsadzenia kwiatów

dodatki florystyczneWiedziałam jednak że fotografowie jakoś dają sobie z tym radę. Musi zatem być dobre rozwiązanie problemu. Przeszukiwałam informacji odnośnie tego co można użyć zamiast wazonu, ale jednak żeby kwiat stał pionowo. Tym sposobem trafiłam na poradę odnośnie gąbki florystycznej. Jest to bardzo sztywna gąbka, w konsystencji nieco przypomina raczej styropian niż gąbkę. Można coś tam wstawić i na pewno będzie stało. Gąbka florystyczna jest bardzo lekka, ma różne rozmiary, można ją łatwo przyciąć. Mogłam zatem kupić większą gąbkę i potem ją pozmieniać. To mi się spodobało. W sklepie florystycznym poza gąbką mogłam też kupić inne akcesoria florystyczne, jakieś motylki, ptaszki, dodatkowe wstążki, które urozmaicą moje zdjęcia kwiatów. Dzięki temu będą bardziej interesujące, a ja będę samodzielnie wykonywała bukiety kwiatów do siebie do domu. Złożyłam zamówienie w internetowym sklepie florystycznym, bo u mnie w mieście nie było takiego miejsca. Przesyłka była lekka i mała, wiec tania, zatem koszty nie były jakoś szczególnie wygórowane. Przesyłka dotarła do mnie na czas, więc mogłam od razu zabrać się za eksperymenty.

Gąbka florystyczna sprawdziła się rewelacyjnie w przypadku kwiatów. A o inne dodatki jakie kupiłam mi się spodobały i będę je chętnie wykorzystywać w przyszłości. Na pewno moje zdjęcia będą teraz o wiele lepsze, a ja mam większe możliwości fotograficzne.

Więcej na stronie http://www.zakupydokwiaciarni.pl