Formy komunikacji międzyludzkiej

Jeśli chodzi o komunikację międzyludzką, to wlicza się w nią nie tylko telefon, internetowe formy przekazu jak np. Skype, czy też zwykła rozmowa „twarzą w twarz”. Taką komunikacją może być pośrednio także zwykła, poczciwa koperta. To dzięki niej możemy przesyłać wiadomości na odległość, a przy okazji, doskonalić zdolność pięknej, polskiej pisowni. Takie „dwie w jednym”. I potrzebne i pożyteczne.

Użytkownicy kopert bąbelkowych

koperty bąbelkowe A4Koperty bąbelkowe nadają się najlepiej na wysyłkę delikatnych towarów, jak np. drobna elektronika, czy delikatna porcelana. Ale nie tylko. Np. koperty bąbelkowe A4 mogą być używane do wysyłki niedużej garderoby, jak np. delikatne, jedwabne apaszki, czy bluzeczki. Takie koperty są bardzo popularne wśród sklepów internetowych, które używają ich praktycznie do wysyłki wszystkiego. Dzięki nim mają pewność, że wysłany towar dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Koperty bąbelkowe wykonane są przeważnie z białego papieru, oraz wysokiej jakości folii bąbelkowej podklejanej mocnym klejem. Taka folia spełnia rolę ochrony zawartości, poprzez powietrze które jest zamknięte w bąbelkach. Często zdarza się, że taka koperta jest pośrednio wykorzystywana po raz drugi. Odbiorca może usunąć papier i wykorzystać samą folię do owinięcia swojej wysyłki. Także wyrzucając taką kopertę, warto oderwać folię i wrzucić ją do odpadów foliowych. Będzie to z korzyścią zarówno dla środowiska, jak i dla nas samych. 

Nie tylko internetowe sklepy wysyłkowe korzystają z dobrodziejstwa tego popularnego i prostego wynalazku. Często kupujemy koperty bąbelkowe aby wysłać przedmiot, który naszym zdaniem w zwykłej kopercie mógłby się uszkodzić, a jest zbyt mały na paczkę. Poza tym koszt wysyłania paczki jest znacznie droższy, niż koszt wysyłki listu.