Dom na wsi a płyty tarasowe betonowe

Rozróżniamy trzy kategorie ludzi. Pierwszą kategorią są ci, którzy pragną mieszkać na wsi. Drugą kategorią są zdecydowani zwolennicy mieszkania w mieście. Trzecia kategoria to ludzie, którzy doskonale odnajdą się w mieście, jak i na wsi. Niegdyś każdy Polak garnął do miasta.

Płyty tarasowe betonowe – popularne tylko w miastach?

płyty tarasowe betonoweWiększe perspektywy, możliwości. Praca nie ograniczała się tylko do wypasu bydła, wyrzucania obornika, dojenia krów i zbierania ziemniaków. W mieście można było zostać kimś. Ludzie otwierali dobrze prosperujące firmy, zaczynali zapoznawać się z technologią komputerową, pisali na maszynach i rozwiązywali proste sprawy administracyjne. Jeszcze 20 lat temu dla człowieka ze wsi, było to naprawdę coś. Gdy zapoznano się ze smakiem miejskiego życia, mało kto chciał wracać na brudną i zakurzoną wieś. Dziś następuje odwrócenie tej sytuacji. Niewiele spotkamy gospodarstw, w których ręcznie doi się krowy. Rolnictwo się rozwinęło, zostało w dużym stopniu zautomatyzowane. Dziś praca na roli nie jest już tak przerażająca. Nie ma już również tak głębokiej różnicy pomiędzy tymi miejscami. Rzadko kiedy odróżminy człowieka ze wsi po ubiorze, sposobie mówienia czy bycia. Dziś nastąpiło ujednolicenie kulturowe. Miasta straciły na swej atrakcyjności. Jest sporo ofert pracy za niewielkie pieniądze, ciężko się wybić. Tyle co w korporacji, możemy zarobić zatrudniając się przy zbiorze truskawek czy wiśni. Teraz to młodzi ludzie z miast, gromadami jeżdżą na wieś zrywać owoce . Dlatego nie szokuje nas już to, iż coraz większej liczbie osób, znudziła się mała architektura miejska. Ławka parkowa betonowa nie może się równać z drewnianymi ławeczkami nad jeziorem. Górujące w miastach solidne płyty tarasowe betonowe na wsi zastępują delikatne i wysublimowane płytki tarasowe. Widoki z balkonów na sady i jeziora, są dużo bardziej atrakcyjne niż słuchanie przejeżdżających co sekunde samochodów.

W mieście robi się brudno, powietrze jest zanieczyszczone. Dlatego teraz wolimy mieszkać na wsi. Wizja własnego ogródka warzywnego, wybiegu dla psa i miejsca na ogrodowy basen, stała sie dużo atrakcyjniejsza niż otoczona spalinami przestrzeń miejska.