Czynsz za wynajem samochodu i opłata za kilometrówkę

Większość przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i transportem przedmiotów posiada własną flotę samochodową. Czasem jednak bywa tak, że samochodów jest za mało, a firmę nie stać na zakup nowych aut dostawczych. W takiej sytuacji wcale nie trzeba rezygnować z nadsyłanych przez klientów zleceń.

Warunki długoterminowego wynajmu samochodu dostawczego

wypożyczalnia samochodów dostawczych łódźMożna po prostu skorzystać z możliwości, jaką jest wynajem samochodów dostawczych. Wynajem auta może odbywać się na dwa sposoby. Po pierwsze może być to wynajem krótkoterminowy – np. na tydzień lub dwa tygodnie. Firmy częściej potrzebują samochodów dostawczych na dłuższy okres (np. większe zapotrzebowanie w czasie wakacji). Wtedy mogą skorzystać z drugiej możliwości, czyli wynajmu długoterminowego aut dostawczych. Taka wypożyczalnia samochodów dostawczych łódź rozlicza się ze swoim klientem co miesiąc. Każdego miesiąca firma musi zapłacić czynsz za wynajem samochodu dostawczego. Nie jest to jednak jedyna opłata. Jeśli samochód dostawczy przekroczy limit kilometrów, czyli tzw. kilometrówkę, to z ich nadmiar także trzeba zapłacić. Należy też pamiętać o tym, że samochód dostawczy po zakończeniu umowy wynajmu długoterminowego musi zostać zwrócony w stanie niezmienionym, czyli bez żadnych uszkodzeń. W przeciwnym razie to klient poniesie koszty naprawy auta. Niewątpliwą zaletą jest to, że samochody z wypożyczalni są ubezpieczone.

W razie wypadku czy kradzieży wszelkie szkody pokrywane są przez ubezpieczyciela. Samochód dostawczy wynajmowany jest na kilka miesięcy. Po zakończeniu umowy wynajmu danego samochodu, firmy zazwyczaj decydują się na ten sam krok, ale tym razem z innym samochodem. W ten sposób firma co jakiś czas może wypożyczać samochody dostawcze różnych marek, by wybrać coś najlepszego dla siebie. Firma może też odkupić samochód od wypożyczalni.