Ciężarówki z jedzeniem i napojami – Bydgoszcz

Tradycyjne restauracje i puby nigdy nie wyjdą z mody. Zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowych kiedy wolimy przesiadywać w ciepłym, przytulnym pomieszczeniu. Sezon na jedzenie z food trucków rozpoczyna się głównie wiosną i trwa przez całe wakacje. Wtedy nie ma problemu z przesiadywaniem na świeżym powietrzu.

Co można kupić w food trucku?

food truck bydgoszczFood trucki pokonują tradycyjne restauracje tym, że są mobilne. Food truck zawsze znajdzie miejsce w parku czy nad rzeką. Przyciąga wtedy rzesze klientów, którzy akurat zgłodnieli albo są spragnieni. Nie muszą iść nigdzie daleko. To restauracja przyjeżdża do nich. Oprócz tego klientów przyciągają przystępne ceny i dobra jakość serwowanego jedzenia. Oczywiście żadna restauracja, nawet ta na kółkach, nie może działać bez dobrej reklamy. Food trucki najczęściej wyróżniają się ciekawym kształtem lub kolorami samochodu. W nawiązaniu do tradycji amerykańskiej, często restauracja wyróżnia się grającą melodyjką charakterystyczną tylko dla niej. W ten sposób klienci już daleką mogą usłyszeć, że zbliża się ich ulubiona restauracja na kółkach. Oprócz tego często tworzy się profil restauracji na Facebooku i organizuje w ten sposób różne wydarzenia. Tworząc swojego food trucka warto czymś się wyróżniać. Często budek z hamburgerami i kebabami jest tak dużo, że trudno się wybić. Uwagę klientów można zwrócić nietuzinkowym menu. Food truck Bydgoszcz oferuje na przykład kuchnię meksykańską czy wietnamską.

Warto też zwrócić uwagę na ciężarówki, które nie skupiają się na jedzeniu ale na podawaniu napojów. Często w food trucku można dostać najlepszą kawę lub herbatę w mieście i to za niską cenę. Podobnie jest z sokami ze świeżo wyciskanych owoców i warzyw, zimnymi koktajlami i ręcznie robionymi lodami w okresie letnich upałów.