Ciechocinek jest dobrym miejsce na rehabilitację

Co roku do sanatoriów jeździe mnóstwo ludzi. Część zostaje skierowana nad morze, część w góry. Niektórzy trafiają do Ciechocinka, jednej z najbardziej znanych w Polsce miejscowości uzdrowiskowych.  Miasto gości co roku wielu kuracjuszy.

Polecane oferty rehabilitacji w Ciechocinku

rehabilitacja w ciechocinkuCiechocinek znany jest z tężni solankowych. Bardzo popularne są tu też zabiegi z wykorzystaniem borowiny. Znajdziemy tu liczne sanatoria, szpitale uzdrowiskowe i ośrodki oferujące rehabilitacje. Rehabilitacja w Ciechocinku jest polecana osobom z kłopotami z narządami ruchu (np. ze zwyrodnieniami, po operacji kolana, z chorym kręgosłupem), ale też problemami z układem oddechowym czy układem krwionośnym. Popularnymi zabiegami dla tych ostatnich są kąpiel kwasowęglowa, kąpiel kwasowęglowa sucha i masaże. Kąpiel kwasowęglowa może być stosowana u osób z rozrusznikiem serca i wadami serca. Wykonuje się ją w wodzie zawierającej rozpuszczony dwutlenek węgla. Dla osób ze schorzeniami dróg oddechowym polecana jest m.in. kąpiel solankowa. Jest to zabieg leczniczy w wykorzystaniem wód mineralnych. Moczymy w kąpieli całe ciała lub jego część. Potem pozwalamy mu swobodnie wyschnąć. Należy pamiętać, by nie wycierać się ręcznikiem. Zabiegi borowinowe są dobre na zwyrodnienia stawów i choroby kobiece. Nasze ciała zostaje nasmarowane pastą borowinową. Jest to rodzaj torfu leczniczego, powstałego na skutek naturalnych procesów w przyrodzie. Zawarte w nim Kwasy huminowe, białka i garbniki korzystnie wpływają na nasz organizm. Dodatkowo często organizowane są zajęcia ruchowe w grupach.

Na nasze zdrowie pomoże też spacer w okolicach tężni solankowych. Powdychamy tam powietrze wzbogacone w sole mineralne i mikroelementy. Każdy kuracjusz z problemami z układem oddechowym powinna tutaj często gościć.